חיפוש מתקדם
Share |
מבזקי התנועה הקיבוצית

מבזקי התנועה הקיבוצית

מתירים הכבלים: מזכ"ל התנועה הקיבוצית איתן ברושי מוביל מהלך של התרת ההגבלות על מספר יחידות הדיור בקיבוצים ושינוי מגבלת התכנון. במכתב ששלח לבינת שוורץ מנהלת מנהל התכנון במשרד הפנים, ובפגישה שתתקיים בקרוב יסביר ברושי שתכנית מתאר ארצית (תמ"א 35) קבעה מגבלה תכנונית כמותית לגבי היקף יח"ד בישוב, וכתוצאה מכך נגרמו מספר תהליכים בלתי רצויים, הן תכנונית והן קהילתית חברתית. בפגישה יציג לה ברושי גם תכנית חלופית שתיושם "תוך שימור קפדני של שפת התכנון, ואופיו הקיבוצי כפרי של הקבוץ הצומח".

שטים רחוק: 2400 תלמידי ט'-יב' השתתפו בשני מקצי "הרפסודיה" בכנרת שארגנה התנועה הקיבוצית באמצעות מחלקת המשימות עבור בני נוער מהקיבוצים. המשתתפים הגיעו מיותר מ-150 קיבוצים, מיטבתה וסמר בערבה, ועד דן ודפנה בגליל העליון, בנו לבד את הרפסודות ושטו מחוף חוקוק בצדה המערבי של הכנרת אל חוף דוגית שבצדה המזרחי של הכנרת. על המפרשים כתובות תמיכה בתהליך השלום שהתחדש. יואל מרשק, מרכז מחלקת המשימות, מפקד הרפסודיה: "ההתנסות בעבודה קבוצתית ו"בשיח לוחמים" על דמותה של המדינה, ייצרו תשתית ענק לפתיחת שנת עבודה חדשה, למדנו שוב כי גובה האדם הוא כגובה האתגר – ותודת ענק למדריכי הנעורים שהובילו בלהט תוך מאמץ וסיכון מפעל מרשים זה לתפארת התנועה הקיבוצית".

מצדיעים לחיילים: בחודש הבא יערך כנס חיילי הקיבוצים ומתנדבי שנת השירות שמארגנת התנועה בחסות "משקי הקיבוצים". הזמנה אישית עבור כל חייל נשלחה לקיבוצים בימים הקרובים. כותרת האירוע היא "התנועה הקיבוצית מצדיעה לחייליה", והוא יערך במתחם "גבעת חביבה", ביום חמישי, 12.9.13. בתכנית התכנסות בשעה 18:00, מפגש צ'פחות על הכתף ומזנונים, ובברכת מזכ"ל התנועה איתן ברושי. אחריו יעלו הסטנדאפיסט חן מזרחי, ומופע של הזמר מוש בן ארי. מסייעות בהפקה המועצה האזורית מנשה, וקרן 'חבצלת'. ניתן להתעדכן בקבוצת הפייסבוק "התנועה הקיבוצית מצדיעה לחייליה". פרטים בטלפון 03-6925325

 

הצעת עבודה: השבוע מתפרסמת הצעה להגשת מועמדות לניהול מדור הגיל הרך במחלקת החינוך התנועתית. העבודה כוללת בין היתר פיתוח תוכניות הדרכה, הדרכה קבוצתית ופרטנית, פיתוח קשרי חוץ עם המועצות האזוריות, משרדי ממשלה, תנועות וועדות חינוך ביישובים. היקף המשרה: מלאה. התחלת עבודה: במיידי. סגירת המכרז: 16 באוגוסט 2013. קורות חיים: לכתובת iritg@tkz.co.il או פקס 03-6951407

זוכרים: לציון 40 שנים למלחמת יום כיפור מחפשים בחדשות ערוץ 2 "חומרים ויזואליים מהמלחמה (תמונות, סרטונים, הקלטות) לצורך סדרת כתבות מגזין. ומחפשים סיפורים אישיים מעניינים מהמלחמה, מפגשי איחוד מרגשים וכו'. ניתן להעביר אליי לכתובת dover@tkz.co.il או לטלפון 050-7677913 ואעשה את החיבור אל אנשי החדשות. 

הדור הבא בתעשייה: כמה עשרות חברי קיבוצים בשנות העשרים והשלושים לחייהם ישתתפו בסדרה של תוכניות להכשרת חברי קיבוצים צעירים לתפקידי ניהול בקיבוץ ובמפעל שמארגן איגוד התעשייה הקיבוצית. הקורסים, שנועדו לבנות את הדור הבא של המנכ"לים בקיבוצים, יערכו במקביל בארבעה אזורים: במילואות בגליל המערבי, בגליל העליון, במפעלי גרנות ליד חדרה ובדרום.

 

 

שבת שלום

אביב לשם   עמיקם אסם

דובר           תכנון ומידע
העתקת קישורמופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט