חסר רכיב

אמנון אבי יונה

אמנון אבי יונה
-
1940-1961
אמנון אבי יונה
נולד: 1940
נפטר: 1961


" יותר מכל אהב את הטבע"
אמנון נולד בתל יצחק, בן בכור לאלה וסניו, אח תאום לתמר ואח ללאה ולברוך. אמנון ותמר היו בין הילדים הראשונים  שנולדו בקיבוץ הצעיר.

 

אמנון גדל והתחנך בחברת הילדים שקיבלה את מלוא תשומת הלב והאהבה מהמחנכים, מהמטפלות ומההורים
הצעירים וחסרי  ניסיון.


אמנון אהב מאוד את הטבע, טיפל בבעלי חיים, אהב לטייל  בשדות הקיבוץ ובשבילי הארץ, לראות את פריחת הנרקיסים והרקפות, לטפס על עצים, לרכב על סוסים ולעקוב אחר הציפורים הנודדות.


בבית הילדים היה מתנדב לעזרת המטפלות וכשגדל והיינו יוצאים למחנות הקיץ של "הנוער הציוני" בהם היה תמיד בחיל החלוץ שהקים את המחנה, עזר והשתתף בכל הפעילויות.

 

אמנון היה מוקף תמיד בילדים וחברים, מלא שמחת חיים, הומור ורצון לנתינה ולעשייה.


בחגים, עזר להכין את האולם, במסיבת פורים הנחה בהומור והתחפש לדמויות שגרמו לקהל להתגלגל מצחוק. היה מאוד קשור לקיבוץ והרבה מהחברים זוכרים אותו כדמות שתרמה חלק רב לבניית החברה הצעירה.


אמנון היה מאד מסור להוריו ולאחיותיו ואחיו וגם למשפחה המורחבת. תמיד השתתף בכל האירועים המשפחתיים ותרם להצלחתם. לאחר שסיים את לימודיו בבית הספר התיכון בעמק חפר, התגייס לצבא והמשיך לקורס קצינים. הוא לא ידע לאיזה כיוון הוא רוצה להמשיך, אבל במסגרת הצבאית מצא את מקומו, חניכיו אהבו אותו כי ידע להעניק חום ואהבה.


הוא חזר לקיבוץ לאחר השרות הצבאי והיה קשור באהבה לחברתו מנעוריו, נועה מנלה.
התחיל לעבוד בשדות המשק, אותם כל כך אהב ורצה להמשיך לפעול וליזום עשייה מחודשת בתור חבר צעיר שראה את עתיד חייו בקיבוץ.


בבוקר יצא לעבוד בשדות המשק. המשימה הייתה להשמיד את שיחי הכותנה שנותרו בשטח אחרי לקט הכותנה. אמנון נסע עם מרסס שהיה מחובר לטרקטור. חולצתו הייתה ספוגה בחומר הריסוס. גץ שיצא מארובת הטרקטור הצית את חולצתו והאש אחזה בו. הוא זינק מהטרקטור והתגלגל על האדמה. אבא שבמקרה עבד לא רחוק משם הזעיק עזרה. הוא פונה לבית חולים ולכולם נאמר שפציעתו לא קשה. אך כעבור כמה ימים חלה הרעה במצבו והוא נפטר בבית החולים. האסון שנפל על המשפחה ועל הקיבוץ היה מפתיע ומאד כואב. בצורה כל כך פתאומית הלך מאיתנו כשהוא מלא חיים ותוכניות לעתיד.

 

רק בן 21 היה ואנחנו נותרנו כואבים ומתגעגעים.

 

יהי זכרו ברוך !

 

כתבו: תמר ולאה

 

חסר רכיב