חסר רכיב

בן מאיר רבקה ושלמה (שיבצקי)

בן מאיר רבקה ושלמה (שיבצקי)
-
1893-1978
בן מאיר רבקה ושלמה (שיבצקי)
רבקה (שיבצקי) בן מאיר
נולדה: 1893
עלתה לארץ: 1935
נפטרה: 1978

 

 

 

 

 

 

 

 

שלמה (שיבצקי) בן מאיר
נולד: 1890
עלה לארץ: 1935
נפטר: 1965

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

משפחת בן מאיר הגיעה לתל-יצחק לביקור, וכמו רבים אחרים קסם המקום עבד עליהם והם נשארו כאן שנים רבות. שלמה היה סנדלר-אמן. הסנדלרייה הייתה ביתן נפרד וכולו 4X5 מטרים ובו מכונת תפירה פשוטה, מכונה ענקית לשיוף וניקוי עור, שולחן עבודה עם המון אימומים וריח עורות שהגיע למרחוק. שלמה היה נמוך קומה, בעל שערות שיבה וזקנקן קטן ומחודד.

 

הוא עבד שנים רבות בסנדלרייה שהייתה למרכז חייו. בתקופתו לא קנו נעליים "בחוץ" והוא תפר נעליים חדשות לכולנו. אחר-כך דאג כמובן לתקן את הנעליים שנקרעו.


רבקה – שיבצקה – הייתה סמל החריצות. אפילו בגיל מבוגר מאד, הייתה עובדת בטוריה בגינתה בשעות החמות של היום. הגן שלהם היה כמו הסיפור על "הענק וגנו" (בלי הענק). כל מילימטר היה מנוצל ע"י עצי פרי שהיו רק שם ומשכו את ילדי הקיבוץ בכל עונות השנה. במרכז הגינה, בריכת דגים (דגי זהב) עם שושנות מים. השבילים היו מרוצפים ופרחים פרחו בכל השטח – ממש גן עדן קטן ופרטי.

 

כך חיו בתוך עולמם המגודר, כשעבודת יומם ממלאת בתוכן את חייהם. בערוב ימיהם נרצח נכדם סמי ז"ל, שהיה מזכיר קיבוץ משגב- עם, ע"י מחבלים שפרצו לבית התינוקות שלהם, והוא הגן בגופו על הילדים בפתח בית התינוקות.


הם לא היו חברים בקיבוץ, אבל חיו את חיי הקיבוץ כמו כולנו.

 

כתב:משה וייזר

חסר רכיב