חסר רכיב

בנימין (בני) דרור (פרנקו)

בנימין (בני) דרור (פרנקו)
-
1935-1991
בנימין (בני) דרור (פרנקו)
נולד: 1935
עלה לארץ: 1959
נפטר: 1991

 

 

מתוך סיפוריו של בני לבנותיו, הילה ויעל, בעבודת שורשים שהכינו בשנת בת המצווה:
 " גדלתי באורוגוואי, לשם הגיעו הורי מטורקיה. למדתי בבי"ס כללי וגם 'בתלמוד תורה' אחר הצהרים. היו לי חברים יהודים ולא יהודים ויחד בילינו שעות רבות בשפת הים, שם היינו משחקים בכדורגל עם כדור שיצרנו מגרביים ישנות.

 

בשנת 1956 הגעתי לישראל כמתנדב לקיבוץ מפלסים. לאחר שנה, חזרתי לאורוגוואי ובשנת 1959 עליתי לישראל ביחד עם שני חברים. לאחר הפלגה באוניה, שארכה כחודש, הגענו לקיבוץ תל יצחק ומיד התגייסתי לצה"ל כצנחן. השתתפתי במלחמות ישראל ועברתי אותן בשלום.
בקיבוץ הייתי אחראי על גידול בוטנים וכותנה וכן עבדתי בפרדס, במוסך וכרכז קניות".

 

בני נולד באורוגוואי להוריו, רוזה ומרדכי פרנקו. היה הבכור מבין תשעה אחים ואחיות: נינו ז"ל, רבקה, אסטרז'ה, אסתר, מטילדה, אלברטו, מורנו וחוסה.

 

בשנת 1966 נישאנו ונולדו לנו ארבעה ילדים מקסימים: ירון, עמיחי הילה ויעל. בני אהב לטייל בארץ, היה משתתף בצעדה לירושלים ובמשך מספר שנים היה אחראי על מסיבות חג הפורים בהן דאג לתפאורה, לקבוצות שיכינו הופעות וכמובן לכיבוד ולשתיה.


בני אהב את עבודה השדה ובלילות היינו נוסעים בטרקטור כדי לפתוח או לסגור מים בשדה הבוטנים. כאשר הגיע זמן קטיף הכותנה, היינו יורדים בנערינו ובטפנו לצפות בקטיף ובני דאג שמא הגשם יקדים ולא יספיקו לאסוף הכותנה וכך היה משקיע שעות וימים כדי לסיים בהקדם את הקטיף.

 

במשך השנים הגיעו לקיבוץ אימו וכמה מאחיו ואחיותיו של בני וכך הפכנו לחמולה גדולה......

 

בשנת 1988 חלה בני בסרטן. הוא נלחם בגבורה במחלה, קיבל טיפולים וחשבנו שיצליח להתגבר. לאחר תקופת רגיעה, פרצה שוב המחלה ובני נפטר בגיל 56.

 

לצערנו, לא זכה לראות את ילדינו מקימים משפחות ולא זכה להכיר את הנכדים המקסימים. סיפרנו לעפרי וטל על סבא בני וכך אנחנו שומרים את זכרו.

         
יהי זכרו ברוך!


לאה.

 


חסר רכיב