קיבוץ תל יצחק
קיבוץ תל יצחק
חסר רכיב

מרוקו - אוקטובר 2018

01/05/2018

מרוקו טיול מקיף

8-19/10/18      11 ימי טיול

עלות הטיול: לאדם בחדר זוג 2080 $ תוספת ליחיד בחדר 310 $

 

המחיר כולל :

·       טיסות הלוך ושוב דרך רומא

·       לינה בבתי מלון דרגת תיירות טובה

·       אוטובוס תיירים נוח וממוזג

·       הסעה הלוך וחזור מתל יצחק לנתב"ג

·       כלכלה: חצי פנסיון

·       אשרת כניסה למרוקו

·       כניסות לכל האתרים כפי שמצוין במסלול

·       טיפים לנותני שירותים מקומיים: נהג ומדריך מקומי

·       אחות צמודה - חוה טסלר

·       מדריך ישראלי – דודו דהן מצוות אשת טורס

·       סבלות

 

המחיר אינו כולל:

·       ביטוחים

·       הוצאות אישיות

·       טיפ למדריך הישראלי 25 $ לאדם

 

 

לפרטים: אסתר גלבוע 0525226797

הטיול הבא מתוכנן בחודש פברואר לטנריף


 

 

מסלול הטיול

יום 1: 8/10 יום שני תל אביב← קזבלנקה← רבאט

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון לטיסה (דרך יעד ביניים) לקזבלנקה במרוקו. לאחר הנחיתה וסידורים פורמליים בשדה התעופה המקומי, נצא בנסיעה לכיוון רבאט, הבירה הפוליטית והפיננסית של מרוקו, והעיר השנייה בגודלה במדינה. לינה ברבאט.

יום 2: 9/10 יום שלישי רבאט← מקנס← פס

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצא לסיור היכרות עם רבאט העיר המרתקת ובה שדירות רחבות, צריחי מינארטים ומרחבים ירוקים. נבקר ברחבת ארמון המלך ובמוזוליאום שבנה המלך חסן השני, לזכר אביו מוחמד החמישי. נבקר ב"מדינה" (העיר העתיקה) שמוקפת בחומה אנדלוסית, נבקר בקסבה (מצודה) אל-הודאיה שבתוך המדינה, נעלה על חומות הרובע העתיק ונצפה בעיר סאלה, השוכנת מעברו השני של הנהר. בתום סיורנו, נצא את העיר, נחצה את המישורים הפוריים של מערב מרוקו וניסע למקנס, העיר האימפריאלית, אשר הייתה בירתה של מרוקו לתקופה קצרה. נראה את שער באב אל-מנסור, השער היפה ביותר הקבוע בחומת העיר. נבקר באסמי התבואה ובאורוות המלך העתיקים והיפים, ונמשיך בנסיעה לכיוון העיר פס, אליה נגיע לקראת ערב. לינה בפס.

יום 3: 10/10 יום רביעי פס + מופע פולקלור חתונה מרוקאית

יום שלם אותו נקדיש לעיר פס, אחת היפות והמסקרנות שבערי מרוקו, והבירה הדתית והרוחנית של המדינה. נסייר בסמטאות המדינה, הרובע העתיק שהוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, נתרשם מהמולת השווקים ובתי המלאכה של הבורסקאים, נראה את רקעי הנחושת, אורגי הבדים והקדרים ונותיר זמן חופשי לטייל בסמטאות ברובע העתיק. נמשיך ל"מלאח"- הרובע היהודי, נבקר בבית הכנסת המשוחזר, בבית הקברות היהודי "בית החיים" בו נשמע את סיפורה המרתק של ללה סוליקה. נחלוף על פני מדרסת אבו-ענניה ובית הרמב"ם השוכן ממולו. בשעות הערב, נצא לחפלה מקומית – מופע פולקלור הכולל ריקודים ושחזור של טקס חתונה מסורתית.

יום 4: 11/10 יום חמישי פס← איפראן← ארפוד

עם בוקר נעזוב את העיר פס ונרד דרומה לארץ הארזים אשר באטלס התיכון. נגיע לאיפראן,  עיר הנופש והקיט של מלך מרוקו עיר המזכירה את אזור האלפים בשוויץ. נטייל סביב האגם ונלגום קפה במדרחוב של עיירת הנופש הנאה. נמשיך וניסע בדרך מעניינת בין כפרי רועים ונוודים הממקמים אוהלם בעמק הזיז, נעשה את דרכנו דרומה אל פתחו של מדבר הסהרה, נפגוש בקסבות הבנויות מלבני בוץ, נחצה את ארץ הדקלים ואת נאות המדבר הירוקים, בואכה העיר ארפוד, עיר מוצאה של משפחת אבוחצירא, הנחשבת לנווה המדבר הגדול והמרכזי של עמק הזיז. לינה בארפוד.

יום 5: 12/10 יום ששי ארפוד← זריחה מעל מדבר סהרה← קניון הטודרה← ווארזאזאת

השכם לפנות בוקר נצא בג'יפים אל עבר המדבר. נעפיל על דיונה גדולה ומרשימה ונביט בשמש העולה מעל מדבר סהרה- חוויה שתחקק עמוק בזיכרוננו. המעוניינים יוכלו (בתוספת תשלום) לטפס על גבי גמלים על הדיונה הגדולה מרזוגה. נחזור לבית המלון לארוחת בוקר ובסיומה נצא לביקור בקברו של הרב אבוחצירא. נצא מארפוד בנסיעה לאורך המדבר ונעצור לסיור רגלי בקניון הטודרה, בין צוקים רמים ונחל מים זורמים. נמשיך בנסיעתנו ונעצור לתצפית מעל קניון דאדאס הרחב, ניסע דרך אזור מטעי הוורדים וב"דרך אלף הקסבות" בה נראה מצודות בוץ רבות אשר חלקן נהרסו מפגעי הזמן. לעת ערב נגיע לווארזאזאת בה נלון.

יום 6: 13/10 יום שבת ווארזאזאת עיר הסרטים← קסבת איית בן חאדו← מרקש

נתחיל בסיור בוקר בווארזאזאת, עיר מדברית מיוחדת במינה ושובת לב, אשר לא בכדי הפכה לאתר הסרטה לצוותי צילום מכל העולם. נבקר באולפן הסרטה בו צולמו בין היתר סרטים מפורסמים כמו קליאפטרה, גלדיאטור, בן חור ועוד רבים וטובים אחרים. בהמשך היום ניסע צפונה לסיור באחת הקסבות היפות והשמורות במרוקו - קסבת איית בן חאדו. הקסבה יושבת על הר, בתיה בנויים מבוץ ומשמרים אווריה קסומה. אומנם הקסבה ננטשה במאה הקודמת אך הוכרזה על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית. משם נטפס אל מרומי הרי האטלס בדרך עם נוף מרהיב ומיוחד המובילה אל מעבר ההרים טיזי טיצ'קה ("מעבר הרועים") אחה"צ נגיע אל העיר האדומה והאקזוטית ביותר במרוקו - מרקש. לינה במרקש.

יום 7: 14/10 יום ראשון מרקש – העיר האדומה + מופע פולקלור "פנטזיה במרקש"

מרקש - הפנינה אשר בהרי האטלס הגבוה, עיר המוקפת דקלים על רקע בתיה האדומים. נקדיש את היום לאתריה ההיסטוריים והמעניינים: ארמון הבהייה, מסגד הכותובייה וגני מנרה המוקפים עצי זית ועוד. נשוטט בסמטאות המלא'ח שם חיים עדיין יהודים. נשמע הרצאה מרתקת על תבלינים וצמחי מרפא בבית המרקחת של חסן פילאלי. נגיע אל כיכר הג'מע אל פנה הססגונית והמרתקת בשעות ערביים, כשמתעוררת הכיכר לחיים, עם דוכני אוכל מעשנים, מרקידי נחשים לקול צלילי חליל, מספרי סיפורים, מרפאים וקוסמים המהלכים בקסם וחן והמאפיינים את שווקיה של העיר הקסומה. בשעות הערב נצא למופע ריקודים, שירה ואקרובטיקה אצל עלי.

יום 8: 15/10 יום שני מרקש ועמק האוריקה

ביום זה נצא אל עמק האוריקה היפהפה, ממנו נשקפים הרי האטלס הגבוהים וביניהם הפסגה הגבוהה ביותר במרוקו - הר הטובאקל. נפתח את היום במישורים הגדולים הנמצאים מצפון להרי האטלס, ובהמשך נטפס על שוליו הצפוניים של רכס הטובאקל. האזור רווי נחלים קטנים וגדולים הזורמים מהאטלס הגבוה למישור הג'יבלט אשר במרכזו עובר נהר הטנסיפת. נבקר בחלק מכפרי עמק האוריקה – אזור ירוק עד ומיוער, השונה בתכלית מהאזורים המדבריים והמדבריים למחצה המאפיינים חלקים ממרוקו. נבקר בבית של ברברים, שהינם התושבים המקוריים של מרוקו ונלמד על אורחות חייהם.

יום 9: 16/10 יום שלישי מרקש← מפלי האוזוד

יום נסיעות ארוך לפנינו - בבוקר ניסע צפונה לעבר מפלי האוזוד. הנחשבים לגבוהים במרוקו כ-100 מטר גובהם. באזור המפלים נערוך סיור רגלי קצר,  נתרשם מעוצמתם של המפלים הנופלים בעוצמה לבריכה טבעית. משם ניסע לסכר בין אלווידאן הגדול שנבנה בשנות ה- 50 ע"י הצרפתים. לינה באזור.

יום 10: 17/10 יום רביעי אוזוד← קזבלנקה

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצא בנסיעה לקזבלנקה, בירתה המסחרית והכלכלית של מרוקו. עם הגעתנו לעיר, נטייל בין אתריה החשובים: בית הכנסת המפואר בית אל, רחבת המסגד השלישי בגודלו בעולם, מסגד חסן השני ונבקר בטיילת היפה לה קורניש. נבקר בשוק הססגוני שב"מדינה" (העיר העתיקה) של העיר ובכיכר מוחמד ה-5, הכיכר המנהלית של העיר. לינה בקזבלנקה

יום 11: 18/10 יום חמישי קזבלנקה← תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נותיר זמן פנוי לקניות אחרונות ובהתאם לשעת הטיסה, ניסע לשדה התעופה הבינלאומי של קזבלנקה לטיסה לתל אביב (דרך יעד ביניים באירופה).

יום 12: 19/10 יום ששי תל אביב

תם טיולנו הקסום. מלאי חוויות וזיכרונות טובים, ננחת בנמל התעופה בן גוריון.

 

חסר רכיב