קיבוץ תל יצחק
קיבוץ תל יצחק
חסר רכיב

טיול לאלבניה

19/11/2018

אלבניה

11-16/06/19  6 לילות

 

עלות הטיול: לאדם בחדר זוג 1499 $, תוספת ליחיד בחדר 180 $

 

המחיר כולל :

·       טיסות שכר ת"א - טיראנה

·       לינה בבית מלון בדרגת תיירות טובה (2 מלונות)

·       אוטובוס תיירים נוח וממוזג

·       הסעה הלוך וחזור מתל יצחק לנתב"ג

·       כלכלה: חצי פנסיון

·       כניסות לכל האתרים כפי שמצוין במסלול

·       טיפים לנותני שירותים מקומיים

·       אחות - חוה טסלר

·       מדריך ישראלי - מצוות אשת

 

המחיר אינו כולל:

·       ביטוחים

·       הוצאות אישיות

·       טיפ למדריך הישראלי 15 $ לאדם


הטיול מאורגן ע"י חברת "אשת טורס"

לפרטים: אסתר גלבוע  052-5226797

הטיול הבא מתוכנן בספטמבר 2019 שייט בים התיכון

 

 

מסלול הטיול

יום 1 11/6: תל אביב – אלבניה – טירת 'קן הנשרים'

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון, לטיסה ישירה לאלבניה, המכונה בפי תושביה 'ארץ הנשרים'. ננחת בשדה התעופה הבינלאומי על שם האם תרזה, האישה האלבנית המפורסמת בתבל.

לאחר הנחיתה, ניסע לביקור במצודת קרויה (Kruje), הבירה ההיסטורית של אלבניה, שם הגיבור הלאומי סקנדרבג החזיק מעמד במרידתו כנגד האימפריה העות'מאנית במשך עשרות שנים. נבקר ב'טירת קן הנשרים' השוכנת בהרים ובה נמצא במוזיאון סקנדרבג ומוזיאון אתנוגרפי המשמר את הפולקלור המקומי. בתום הביקור באתר, נטייל בשוק המקומי המשומר ונתפעל מעבודות היד האופייניות לאזור. לאחר מכן, ניסע למלוננו.

יום 2 12/6: אגם שקודר - דורס

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע צפונה לכיוון אגם שקודר (Shkoder). בדרכנו נעצור בעיירה לז'ה (Lezha) שם נצפה בקברו של סקנדרבג ונשלים את המידע על הגיבור הלאומי הניבט אלינו כמעט מכל פינה. לאחר מכן נבקר במצודת רוזפה (Rozafa), החולשת על אגם שקודר, אותו חולקת אלבניה עם שכנתה מצפון, מונטנגרו. נערוך תצפית אל עבר העיר והאגם ואל דלתת הנהרות הנשפכים אל הים האדריאטי. נמשיך לסיור בעיר העתיקה של שקודר ונותיר זמן פנוי ליהנות מבתי הקפה והמסעדות השוכנים בבניינים האלגנטיים הבנויים בסגנון אוסטרי.

בחלקו השני של היום, ניסע דרומה ובדרכינו נערוך סיור בדורס (Durres), העיר השנייה בגודלה במדינה והנמל הראשי של אלבניה. נצא לסיור רגלי בעיר העתיקה בה שוכן האמפיתאטרון הרומי ונטייל לאורך הטיילת שעל שפת הים האדריאטי.

יום 3 13/6: עתיקות אפולוניה – בראט ' עיר החלונות' – ביקור ביקב – ערב פולקלור

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור באפולוניה (Apollonia), מושבה יוונית שנקראה על שם אפולו- אל השמש, ושרידיה המרשימים עדיין עומדים על תילם. נסייר בין האגורה (כיכר השוק) ובין המקדשים ונשמע על בית הספר לפילוסופיה שהוקם פה ובין תלמידיו ניתן למנות את אוגוסטוס קיסר. לאחר מכן נצא לסיור בעיר בראט (Berat), השוכנת על עיקולו של נהר בין גבעות מיוערות. נתחיל בתצפית ממרומי המצודה העתיקה החולשת על האזור ונתרשם מהנוף היפה ובתי העיר שלמרגלותינו. נמשיך לסיור בין סמטאות הרובע העתיק, שבתיו המסורתיים בנויים אבן, מרפסות מרחפות ובהן קבועים חלונות רבים- מה שהעניק לעיר את כינויה 'עיר אלף ואחת החלונות'.

בתום הסיור, נצא לביקור באחד מיקבי האזור ונזכה לטעום מהיינות המובחרים של אלבניה.

בשעות הערב, נצפה במופע פולקלור בבית המלון ובו ניחשף לתרבות המוזיקה והריקודים המקומית.

יום 4 14/6: ולורה – מעבר ההרים לוגורה – הריביירה האלבנית

נפתח את יומנו בנסיעה לולורה (Vlore), עיירת חוף היושבת לחופו של מפרץ מקסים, המהווה את הגבול בין האדריאטי מצפון, לים היוני מדרום. נעצור בכיכר העצמאות, בה הוכרזה עצמאותה של אלבניה ב-1912 ונחפש את שרידיה של הקהילה היהודית.

לאחר מכן, נמשיך בנסיעה פנורמית יפהפייה אל שמורת הטבע לוגורה (Llogara) בדרך מעבר ההרים המציעה תצפיות אל הנוף הדרמטי שעל חוף הים האלבני.

נסיים בנסיעה פנורמית לאורך מפרצי התכלת החבויים בין ההרים המכוסים יערות אורנים, במה שמכונה בחיבה 'הריוויירה האלבנית'. בשעות הערב, נגיע למלוננו.

יום 5 15/6: מעיין 'העין הכחולה' – סרנדה – הריביירה האלבנית

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר במעיין 'העין הכחולה'- מעיין מיוחד הבוקע ממערה תת-קרקעית החבויה בין ההרים, במקום שהפך לאתר נופש מרהיב. במידה ויתאפשר, נשכשך את רגלינו במי המעיין הזכים.

בחלקו השני של היום, נבקר בעיירת הנופש סרנדה (Sarande), הממוקמת סך הכל 15 ק"מ מחופיו של האי היווני קורפו. סרנדה מהווה את הבסיס לנופשים ברצועת החוף היפה לאורך הים היוני, ומושכת אליה זרם הולך וגובר של תיירים. בין האטרקציות באזור ניתן למנות את שרידים ארכיאולוגיים מפוארים וחיי לילה תוססים. נותיר זמן פנוי לנופש על שפת הים ובתום הביקור בעיירה, נשוב למלוננו.

יום 6 16/6: ג'ירוקאסטר – קניון ויוסה – מעיינות חמים

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצא לסיור באתר מורשת עולמית- ג'ירוקאסטר (Gjirokaster), אחת  הערים החשובות ביותר באלבניה, שם גם נולדו שני בניה החשובים של המדינה: הרודן אנוואר הוג'ה ואיסמעיל קאדרה- הסופר האלבני הידוע. נפסע בין סמטאות האבן והבתים העתיקים להם גגות צפחה, ונעפיל אל טירת העיר לתצפית מרהיבה על ההרים והעמקים סביבה.

לאחר מכן נמשיך בנסיעה דרך העמק המרהיב של קניון ויוסה, נהר המתחיל בחבל זגוריה שביוון הסמוכה וממשיך בין הרים מיוערים בדרכו אל הים האדריאטי. נעצור לטבילה במעיינות חמים בחיק הטבע, אל מול נוף ההרים והיערות ובסמוך לגשר אבן טורקי עתיק.

בתום הביקור נמשיך בנסיעתנו לכיוון טיראנה, עיר הבירה, ובדרכינו נוכל לעצור לביקור באחד מעשרות אלפי הבונקרים הפזורים באלבניה. בונקרים אלה הינם עדות לפרנויה אשר אחזה בשליט העריץ הוג'ה, שהכין את מדינתו לקראת פלישה דמיונית של המעצמות לאלבניה. לאחר מכן, נמשיך בנסיעתנו לטיראנה, בה נלון.

יום 7 17/6: טיראנה – תל אביב

יום אחרון לטיולנו באלבניה הקסומה. לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצא לסיור הכרות עם עיר הבירה התוססת והמפתחת. נכיר את המרכז ההיסטורי, שבו שוכנים מבנים עות'מאניים, איטלקיים, קומוניסטיים ועכשוויים זה לצד זה. נבקר במוזיאון הלאומי, במסגד העתיק וב"בלוק" הקומוניסטי- אזור המגורים של האליטה השלטונית בתקופה הקומוניסטית אשר הפך להיות מרכז חיי הלילה והבידור של עיר הבירה.

בתום הסיור, ניסע לאחד ממרכזי הקניות הגדולים באזור טיראנה, לקניות אחרונות בטרם הטיסה. לאחר הביקור, נמשיך לשדה התעופה הבינלאומי על שם האם תרזה, לטיסה ישירה חזרה לתל אביב.

 

טיול מהנה

חסר רכיב