קיבוץ תל יצחק
קיבוץ תל יצחק
חסר רכיב

טיול לאוקראינה

14/05/2019

 

אוקראינה

15-22/09/19  7 לילות

 

עלות הטיול: לאדם בחדר זוג 1760 $, תוספת ליחיד בחדר 250 $


המחיר כולל :

·       טיסות סדירה ת"א – קייב . אודסה – ת"א

·       לינה בבית מלון בדרגת תיירות טובה

·       אוטובוס תיירים נוח וממוזג

·       הסעה הלוך וחזור מתל יצחק לנתב"ג

·       כלכלה: חצי פנסיון

·       כניסות לכל האתרים כפי שמצוין במסלול

·       ערכת שמע

·       טיפים לנותני שירותים מקומיים

·       אחות - חוה טסלר

·       מדריך ישראלי - מצוות אשת

 

המחיר אינו כולל:

·       ביטוחים

·       הוצאות אישיות

·       טיפ למדריך הישראלי 25 $ לאדם

 הטיול מאורגן ע"י חברת "אשת טורס"

לפרטים: אסתר גלבוע  052-5226797

הטיול הבא מתוכנן נובמבר 2019 זנזיבר


מסלול הטיול

יום 1: תל אביב – קייב

ניפגש בנמל תעופה בן גוריון, לטיסה ישירה לקייב (Kiev) עיר הבירה התוססת של אוקראינה. לאחר הנחיתה וסידורים פורמליים בשדה התעופה, נצא לסיור הכרות עם העיר היפה. נתחיל בנסיעה לאורך נהר הדנייפר החוצה את העיר ונראה את גשריו הרבים. נגיע אל המרכז היפהפה של קייב ובליבו כיכר העצמאות בה נערכים כל האירועים והטקסים החשובים במדינה. נראה את עמוד העצמאות המתנשא אל על ואת המזרקות המעטרות את הכיכר. נמשיך לסיור ברחוב הראשי ונראה את מבני מוסדות השלטון לאורכו. נבקר בקתדרלה בעלת כיפת הזהב, מהיפות שבכנסיות של אוקראינה ונסיים בנסיעה בפוניקולר המקשר בין העיר ההיסטורית לעיר התחתית ומציע נופים מרהיבים של קייב ונהר דנייפר. בתום הסיור ניסע למלוננו, בו נשהה בלילות הקרובים.


יום 2: קייב היהודית - באבי-יאר – מוזיאון הכפר

את חלקו הראשון של יומנו נקדיש למורשת היהודית המפוארת של קייב וסביבתה. נתחיל את סיורנו בבית הכנסת המרכזי, שם נשמע את סיפורה של אחת מהקהילות היהודיות העניפות ביותר בגולה. נמשיך ונראה את פסלו של שלום עליכם מבניה המפורסמים של העיר, ואף את ביתה של גולדה מאיר אשר נולדה בעיר. נצא את העיר לביקור ב"באבי יאר"- גיא ההריגה הנודע לשמצה, שם נראה את אנדרטת שבעת הקנים לזכר בניה של הקהילה היהודית שניספו בשואה. בחלקו השני של היום, נבקר במוזיאון הפתוח המתאר את חיי הכפר באוקראינה החקלאית. במוזיאון זה קובצו עשרות מבנים מרחבי המדינה ומתארים את כל אחד ממחוזותיה. נטייל במעלה הגבעה המוריקה בין בתי כפר וטחנות רוח, ונתרשם ממלאכות היד ועבודות האומנות שמכינים הכפריים. בתום הסיור, נשוב למלוננו בקייב.


יום 3: קייב – ז'יטומיר – לבוב

ארוחת בוקר במלון לאחריה ניפרד מקייב בדרכינו מערבה אל עבר לבוב, העיר המודרנית והיפה השוכנת למרגלות הרי הקרפטים בקרבת הגבול הפולני. בדרכנו נעצור לביקור בז'יטומיר (Zhytomyr) עיר הולדתו של 'המשורר הלאומי' חיים נחמן ביאליק, והעיר בה התגורר ופעל מנדליי מוכר ספרים. נערוך סיור בו נראה את הכיכר המרכזית ואת בית הכנסת של העיר. נמשיך ונעבור דרך המרחב הכפרי של אוקראינה נחלוף על פני כפרים שבהם נדמה כי הזמן עצר מלכת. לעת ערב, נגיע למלוננו בלבוב, בו נשהה בלילות הקרובים.


יום 4: לבוב: העיר העתיקה – הרובע היהודי – סיור בתי קפה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בלבוב (Lviv). העיר היפה בעלת הצביון היחודי נשתמרה לאורך השנים ואף ניצלה מהרס בזמן מלחמת העולם. בשל קרבתה לגבול הפולני, העיר משמרת צביון פולני, מזיגה של תרבות אורתודוכסית וקתולית. נסייר בין הסמטאות הציוריות של העיר העתיקה  בואכה 'ריינוק'- הכיכר המרכזית של העיר. נראה את בית העירייה, בית האופרה והקתדרלה המרכזית, ונתרשם מהמבנים הארכיטקטוניים הנדירים, עדות מפוארת לאימפריה האוסטרו-הונגרית ששלטה בעיר. נמשיך לרובע היהודי בו נראה את בית החולים, אנדרטת שואת יהודי העיר, בית הכנסת ושלט ההנצחה לשלום עליכם. בחלקו השני של היום, נצא לסיור מיוחד בעקבות בתי הקפה המסורתיים של לבוב, אשר נחשבת ל'בירת הקפה' של אוקראינה. בסיור נעבור דרך בתי הקפה העתיקים ונשמע את סיפוריהם המיוחדים ונחוש את האווירה המיוחדת שנשתמרה בהם.

 

יום 5: הרי הקרפטים – צ'רנוביץ

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נחצה את הרי הקרפטים, ונעבור דרך דרכים פנורמיות מרהיבות, יערות עצומים וטבע מדהים האופייני לרכסי הקרפטים. נראה כפרים ציוריים בהם הזמן עמד מלכת, עגלות רתומות לחמורים, שוורים המעבדים את האדמה, ואורח חיים מסורתי שנשמר לאורך דורות. נמשיך בנסיעתנו לעיר צ'רונוביץ השוכנת לגדות נהר הפרוט ובסמיכות לגבול עם רומניה. לאחר מכן נמשיך לסיור בעיר צ'רנוביץ המכונה "וינה הקטנה" בשל הארכיטקטוריה היפה של העיר שהיא פסיפס של סגנונות בניה מתקופות שונות. נראה מבנים בעלי חזות גותית מרשימה, ולצידם מבנים מהתקופה העותמאנית ואף הביזנטית. נתחיל את סיורנו בעיר ברחובה הראשי העמוס בתי קפה וחנויות, נלך לאורך המדרחוב עד לכיכר המרכזית שם נראה את מוזיאון העיר הבנוי בסגנון אר-נובו. נבקר בבניין האוניברסיטה המרשים, אתר מורשת עולמית של אונסקו, הבנוי מלבנים אדומות וגנים מעוטרים. נמשיך את סיורנו ונראה את בית הכנסת העתיק שהפך במרוצת השנים לאולם קלונוע ואף נותיר זמן לשיטוטים עצמאיים בסימטאותיה היפות של העיר.


יום 6: קמניץ פודולסק - מז'יבוז' – ויניציה

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בעיירה קמניץ פודולסקי (Kamyanets'-Podilskyi) השוכנת על צוק גבוה על גדת נהר סמוטריץ, ונצפה במבצר המרשים בעל תשע הצריחים החולש על כל האזור. נרד בדרך מרוצפת אבן אל הרובע הארמני, נראה את קתדרלת פטרוס ופאולוס ונספר את סיפורה המרתק ואת הסיבה בגינה לכנסיה יש צריח המועטר בפסל מריה. ניפרד מאזור הקרפטים וניסע לעיר מז'יבוז' (Medzhybizh), עירו של הבעל שם טוב מייסד תנועת החסידות. נבקר בבית הקברות היהודי שם נראה את אחוזת הקבר של הבעש"ט, נשמע את סיפור חייו המרתק ונלמד על התפתחותה המופלא של תנועת החסידות. לאחר מכן, נמשיך לויניציה בה נלון, ובערב נצא לראות את המזרקה ובה מופע אור-קולי מרשים.


יום 7: ויניציה – אומן – אודסה

ארוחת בוקר במלון ולאחריה ניסע לאומן– העיר שזכתה לפרסומה הרב בזכות העליה לרגל של חסידי ברסלב הבאים להשתטח על קברו של רבי נחמן, נינו של הבעש"ט. נבקר בקברו של רבי נחמן ונלמד מעט על אורחות חייהם של תנועת החסידות ברסלב. לאחר מכן נבקר בפארק סופיה, מהפארקים היפים באירופה. הפארק נבנה כמתנה לרוזנת סופיה פוטוצקיה ע"י בעלה, נסייר בפארק הבנוי בסגנון יווני ולאחר מכן ניפרד מאומן ונמשיך בנסיעה לאודסה, פנינת הים השחור.


יום 8: אודסה – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצא לסיור בעיר, נראה את מדרגות פוטיומקין שהתפרסמו בזכות הסצנה המפורסמת מהסרט "אוניית הקרב פוטיומקין" ונראה את פסלו של מושל אודסה אשר נמצא בראש המדרגות. נמשיך את סיורנו ונראה את בית האופרה המפואר הבנוי בסגנון בארוק מרשים. נתהלך במדרחוב דיריבסובקיה, נבקר ברובע היהודי שם נראה את בית הכנסת ואת בתיהם של שלום עליכם, ז'בוטינסקי, ביאליק ומשוררים יהודים נוספים. בתום הסיור, ובהתאם לשעת הטיסה, נותיר זמן פנוי לקניות בשוק או במדרחוב ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה הבינלאומי של אודסה, לטיסה ישירה לתל אביב.

 

טיסות סדירות  אוקראיין אינטרנשינל 

הלוך 05:30

חזור: 21:30

 

להלן בית המלון באוקראינה:

 

Hotel Bakkara * (Kyiv) \

Hotel Nota Bene * (Lviv) \

Hotel Bukovyna * (Chernivtsi) \

Hotel Optima * (Vinnytsia) \

Hotel Rishelievskaya * (Odessa)

 ט.ל.ח

 

 

חסר רכיב