קיבוץ תל יצחק
קיבוץ תל יצחק
חסר רכיב

תפיסת חשוד בעבירות רכוש בקיבוץ – "משמר המשק" בפעולה

11/06/2019

חברים ותושבים יקרים,


בשעות אחה"צ אתמול-10/6 דיווחו ילדים ערניים להנהלת המרכולית על אופנוע חשוד ברחבת הכניסה לחנות. תמונות ודיווח נמסרו מהר מאוד לבטחון של המשק ובדיקה קצרה העלתה כי מדובר בלוחית רישוי של חשוד בביצוע הפריצה לרכב בקיבוץ בשבוע שעבר ובעוד סדרה של עבירות רכוש במועצה.


מיד יצאה הודעת הקפצה לחברים המצוינים שלנו מצוותי הצח"י והיחל"צ והם וחברים נוספים הגיעו (ובהמוניהם!) והחלו לטפל באירוע במקצועיות - העמדת תצפית על האופנוע וביצוע סריקות לאיתור החשוד בקיבוץ.


במקביל להתרחשות בסביבת המרכולית התקבלה בביטחון גם פנייה חשובה מבת משק, שזיהתה אדם חשוד המתהלך בתוך הקיבוץ - בסביבות הבתים של משפחות מקא ושטרנליב. התקבל תיאור מדויק של הדמות ומיקומה והפרטים נמסרו לחברים בשטח ובמקביל גם הוקפץ לקיבוץ כח השיטור של המועצה.


התבקשנו להישאר פאסיביים בתצפית במטרה לתפוס את החשוד בזמן ביצוע עבירה.

 

עם חזרת החשוד לאופנוע, תוך כדי שהחברים "עליו" וסוגרים נתיבי בריחה כדי שלא יימלט, הוא נתפס ועוכב על ידי צוות השיטור.


תשאול בוצע במקום ונערך חיפוש גופני ובאופנוע, אולם אלו לא העלו ממצאים. השוטר מילא דוח "בדוקאי" – שמוזן ישירות למערכת המשטרתית, והמידע הוזרם לגורמי מודיעין ולניידות הסיור להמשך מעקב אחר החשוד ובמטרה להקל על קשירתו לאירועים בהמשך.

 

אני מעוניין להודות בשם הקהילה כולה לכל אלו שהשתתפו באירוע היום:

·        הילדים, הנהלת המרכולית ובת המשק – על ערנותכם והנחישות במסירת דיווחים מיידיים ומדויקים.

·        החברים המצוינים שלנו (צח"י, יחל"צ ונוספים) – על מסירות וקפיצה מיידית לפעולה, על מקצועית הטיפול בכל האירוע - עד סגירתו על הצד הטוב ביותר מבחינתנו.

 

כי גם אם לא נפתור את הפשיעה – נמשיך בנחישות להרחיק אותה מהבית שלנו !

 

 

אני פונה אליכם להמשיך להיות ערניים לאירועים דומים העלולים להתרחש בזמן הקרוב, לרבות הסתובבות של אופנועים/רכבים /אנשים חשודים בקיבוץ.

במקרה של אופנוע/רכב/אדם חשוד נדרש רק לקחת פרטים או לצלם את מספר הרישוי ולהעבירם אליי .

 

זכרו – ערנות מדהימה, מהירות הדיווח ופעולת "משמר המשק" התבררו כקריטיים להשגת התוצאה.

 

אז שוב.. במידה ואתם נתקלים באדם לא מוכר ניתן לשאול אותו למעשיו בצורה מנומסת או לחילופין לפנות אליי ואטפל בעניין .אני זמין כל שעות היממה בנייד  -  054-4987898 

 

נתראה ונשתמע,

 

רועי אריק

בטחון תל-יצחק


חסר רכיב