קיבוץ תל יצחק
קיבוץ תל יצחק
חסר רכיב

סיכום שנה מועדון 60+

23/02/2020

הסתיו היה שחון, הגשם בושש לבוא. בינואר נפתחו שערי שמים וגשם חזק ירד בכל חלקי הארץ. לקטיף העצים בפרדס חיכו הקוטפים, הם באו בהמוניהם.

בשבת יצאו משפחות רבות לקטיף התפוזים והקלמנטינות.

בט"ו בשבט לפני שנה התחלנו במפגשים של 60-פלוס והשנה חגגנו יום הולדת שנה יחד עם כל העצים והפרחים. ציינו ימי הולדת של חברינו בחודש פברואר: דבורה, קיטו, מרים שגב, יעקוב ,יפה, מורנו, רחל דשב, ראובן פרס,. כל חוגג מקבל פרח עם ברכה. מזל טוב לכולם.

במועדון סיפרה לנו טרודי אשר, דיירת באחוזת פולג-על השואה שעברה בהולנד עם משפחתה. בגיל 18 עלתה ארצה לקיבוץ מעין צבי, שירתה בצבא בעקר כמתורגמנית. התחתנה, חיה בבאר שבע. הקימה עם עוד חברים כפר לילדים עם צרכים מיוחדים. אחרי מות בעלה עברה לגור באחוזה. סיפור מרתק ..נותן השראה.

בחודש האחרון את חג ט"ו בשבט חגגנו בסיוע של 7 בני מצוה שנרתמו להכנת החג.

לאחר טכס קצר, נטיעת שיחים לאורך הכביש, לשלט את עצי הקיבוץ יצאנו.

המשתתפים התחלקו ל-4 קבוצות בצבעים שונים: אדום, כחול, ירוק וצהוב..

חבר מבוגר ,בעזרת בני המצווה , הוביל את הקבוצה ל-6 עצים שונים בחצר הקיבוץ וסיפר סיפור על אחד העצים שבחר. בסיום המסלולים כולם בעמדה התקבצו ,לארוחת בוקר ט"ו בשבטית טעימה.            

בני המצווה אפו פיתות על האש, שמש חורפית מהנה הוסיפה לאווירה הנעימה. כל מפגש מתחיל בארוחת בוקר טעימה בניהול של שמוליק ואיה, ובעזרת חברות מתנדבות.

לפני כשבוע סימנו את אירועי ט"ו בשבט בסיפור מרתק בליווי מצגת של לוטם וליטל לם על: "שביל ישראל", מלא חוש הומור. שתי הבנות צעדו לבדן 1,000 ק"מ מדן ועד אילת.

שולחן עם פירות ט"ו בשבט ועוגות-פירות קבל את פני המשתתפים.

רוצה להודות לוועדת ט"ו בשבט : איתי ק., יותם, אורן, ליאת ואיה.


חסר רכיב