קיבוץ תל יצחק
קיבוץ תל יצחק
חסר רכיב

מכתב עדכון מיו"ר הקיבוץ

25/03/2020

לחברי הקיבוץ שלום רב,

 

בימים אילו אנו מתמודדים עם משבר כלכלי, חברתי ובריאותי, ככל הנראה, חסר תקדים. הנהלת הקיבוץ, צוות צח"י ובעלי התפקידים השונים ממשיכים לעשות ככל שביכולתם על מנת שכולנו נוכל לצלוח את המשבר הזה בצורה הטובה ביותר.

 

על רקע האמור ברצוני להודות בשם חברי הקיבוץ למנהלי ועובדי רשת המרכוליות (כולל חברי וילדי הקיבוץ שגויסו לעבודה במהלך תקופה) המצויים בימים אילו בעומס אדיר ומגלים מסירות רבה תוך סיכון בריאותם. העבודה הטובה הנעשית על ידם תאפשר לקיבוץ להתמודד בצורה טובה יותר עם המציאות שאחרי המשבר.    

 

בנוסף ברצוני להודות לצוות החינוך של הקיבוץ (מנהליו ועובדיו) אשר עושים מעל ומעבר על מנת לייצר עבור ילדי הקיבוץ שגרת חיים בתקופה מאתגרת זו, וזאת על אף המגבלות הקשות שהוטלו על ידי הרשויות. מדובר על עשייה מבורכת וראויה לכל הערכה.    

 

הנהלת הקיבוץ ובעלי התפקידים מוצאים עצמם במהלך תקופה זו בפני מספר לא מבוטל של בקשות להקלות מצד חברי הקיבוץ בשל המשבר. בהקשר זה אני מבקש להדגיש שאנו נעשה ככל שביכולתו על מנת למצוא את הדרך הנכונה לסייע לחברי הקיבוץ לצלוח משבר זה, יחד עם זאת על כולנו להתאזר בסבלות הואיל וטרם ניתן לחזות את סיומו של המשבר, ועלינו למצוא את  הפתרון הטוב ביותר עבור כלל חברי הקיבוץ.              

 

במסגרת הניסיון לסייע כאמור החליטה ההנהלה כי בשלב זה, לא תתבצע גביה כלל (לא מחברי קיבוץ, לא מחברים מותנים ולא מי שאינם חברי קיבוץ) של תשלומים עבור הגנים ומערכת החינוך הבלתי פורמאלית עבור חודש אפריל 2020.

 

חברים המעוניינים לפרוס תשלומים שוטפים לקיבוץ מוזמנים לפנות בעניין למנהלת הקהילה. בנושאים אחרים הקשורים להתנהלות במשבר ניתן לפנות לראש צח"י, רועי אריק. הנהלת הקיבוץ תמשיך לעקוב מקרוב אחר ההתפתחויות במשבר ותשקול בהתאם צעדים נוספים.

 

כמו כן אני מבקש להתייחס לעוד שתי סוגיות חשובות:

 

האחת, לאחרונה אנו חוזים בתופעה ההולכת וגדלה של התקהלויות בשטח הקיבוץ בניגוד להנחיות הרשויות. לרוב, מדובר בהתקהלויות באזור העמדה של אנשים המגיעים מחוץ לקיבוץ, צוות צח"י מפזר את אותם התקהלויות. בהתאם לאמור הנהלת הקיבוץ הנחתה את צוות צח"י לסייע בשמירת ההנחיות הן מול תושבים המגיעים מחוץ לקיבוץ והן מול חברי הקיבוץ, מדובר על הבריאות של כולנו ואנו רואים בכך חשיבות גדולה.   

 

השנייה: חולה הקורונה המצוי בקיבוץ פונה אתמול לבידוד מחוץ לשטח הקיבוץ וזאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות, שאר בני משפחתו מצויים בבידוד בקיבוץ. אני מבקש לאחל לו רפואה שלמה. צוות צח"י מלווה מקרוב את בני המשפחה וימשיך לסייע להם בכל עניין.           

 

ולסיום, אני מבקש לאחל בריאות לכל אחד ואחת מכם ולבני משפחותיכם. נמשיך לעדכן בכל התפתחות.  

 

מקווה שנוכל לחזור לשגרה במהרה.

 

 

אריאל דיסנצ'יק, יו"ר

 

חסר רכיב