חסר רכיב

גד (גדי) מנלה

גד (גדי) מנלה
-
1946 - 1968
גד (גדי) מנלה
נולד: 1946
נפל במילוי תפקידו: 1968

 

 גדי אחי האהוב, נולד ב-9 בינואר 1946 ונהרג בפעילות מבצעית ב-26 ליולי 1968. רבים מכירים אותו בעקבות פעילותו הצבאית ואני אנסה לכתוב על חיינו כמשפחה.

 

בילדותו מאוד אהב טבע ומכניקה ואחר כך עבר ללמוד בבי"ס אורט. כשגדל ולאחר גיוסו עבד בקיבוץ במוסך ומאוד אהב את עבודתו. היה לו חוש מיוחד, רק הקשיב לרעש המנוע והעיף מבט וכבר ידע לזהות את התקלות. הוא היה בחור יפה תואר בצורה מהממת, מקסים וטוב לב למרות שזה הוסווה היטב בהתנהגות מחוספסת.  

 

גדי היה צעיר ממני בכמה שנים וכשהיינו ילדים היו בינינו הרבה "חילוקי דעות" על כל מיני דברים ברומו של עולם (ממתקים, חברים וכו'), אך משבגרנו היו לנו יחסים מאוד קרובים. עוד כשחייתי בירושלים הוא היה בא המון לביקורים ואח"כ, כשגרתי עם משפחתי ליד הקיבוץ, הוא היה בא אלינו הביתה בשעות שונות ומשונות ותמיד היו מוכנות תבניות מלאות במאכלים (שנעלמו במהירות) ואז היינו יושבים ומדברים. להוריי תמיד גרם דאגות כשהיה חוזר לצבא גם כשהיה חולה. פעם אחת כשהיה מאושפז עקב פציעה ובאנו לבקרו, נאמר להוריי שכבר מזמן חזר לצבא, למרות הוראת הרופאים להישאר בביה"ח.


משנולד בני הבכור הוא מאוד אהב לשחק איתו וחיכה לרגע שבו יגדל קצת ואפשר יהיה לרוץ איתו ולדבר, אך הכול נקטע בשנייה אחת גורלית. עד היום אני הולכת לכל מיני מקומות ופתאום, תוך כדי דיבור, אנשים מספרים שהכירו אותו והעריצו אותו. למרות שהיה ידוע כמפקד מאוד קשוח והרבה אנשים לא אהבו זאת, כולם העריכו את יושרו ואת אהבתו לארץ ומסירותו לאנשיו.

 

על פעולותיו בצבא ועל עיטור העוז שקיבל נכתבו הרבה דברים ובצבא חיילים רבים לומדים על גבורתו. הוריי קבלו המון מכתבים מכל רחבי הארץ וילדים רבים נקראים על שמו. לי ולמשפחתי הוא מאוד חסר כל הזמן ולמרות שילדי לא זכו להכיר אותו אישית הוא חלק מחייהם ותמיד יהיה.
 

כתבה: נעה

 

 

 

אַתְּ שׁוֹאֶלֶת:
מַדוַּע זֶה כָּכַה קָרָה?
אַתְּ שׁוֹאֶלֶת:
כְּלוּם אֶין זֶה בִּזבּוּז אָיוֹם?
וְאָנוּ מְשִׁיבִים (וּמַאֲמִינִים) שְׁאֵין בְּרֵירָה,
וְשֶׁזוֹֹ הַדֶרֶךְ הַיְחִידָה בַּמְצִיאוּת שֶל הָיוֹם


אָז צָרִיךְ לִכְבּוֹש אֶת הַכְּאֵב פְּנִימָה
וְלִלְמוֹד לִשְׁתּוֹק עַד כְּדֵי נְשִׁיכַת לָשׁוֹן
וְלָדַעַת שֶׁכָּל מְפַקֵד לא יִצְעַק: קָדִימָה
אֶלָא יצְעַד בָּראשׁ –
גַם אִם יִיפּוֹל רִאשוֹן.


וְאִם דִמְעָה, כְּמוֹ מֵעַצְמָה נִיגֶרֶת עַל לֶחִי
זֶה לא רַק וְעֵקֶב מוֹתוֹ שֶׁל אִישׁ ...
שגוֹרָלוֹ שֶׁל דוֹר הוּא
כְּשֶׁלא הַבֵּן אוֹ הַנֶכֶד
אֶלָא אָבִיו שֶׁל הַמָנוֹח אוֹמֵר " קַדִישׁ "

                               

 דודי מנוסי

 

 חסר רכיב