חסר רכיב

גבי (גבריאל) לב

גבי (גבריאל) לב
-
1945 - 1987
גבי (גבריאל) לב
נולד: 1945
נפטר: 1987

 

קווים לדמותו. . .


את גבי, אזכור תמיד כאחי  הצעיר. הילד שגדל ובגר לסבל ארוך ומתמשך, חיים של תקווה ואובדנה, חיים מלאים אולי יותר מאשר רובנו ידענו, גם אם קצרים היו כל כך.

דמותו של גבי הייתה, דמות החבר שיעמוד לצִדְך ללא פשרות. נאמנות מתמדת לכל חבר מאז ילדותו. שום דבר לא נראה גדול עליו בעיניו. גבי היה נכון לכל משימה, בלי להתחשב בכוחו שלא תמיד עמד לרשותו, בלי לעשות חשבון לאיש.

 

נדיב. תמיד יעמוד על דעתו ובראש סדר החשיבות שבחייו, מחויבויות שלקח על עצמו: המשפחה, החברים, מכרים, ישראלים בחו"ל שיכול היה לסייע בידיהם, העבודה  והפרנסה. עוד בטרם גיוסו לצבא, כבר צצו בעיות הבריאות בגופו של גבי. בעיות אלו עתידות ללוות את חייו, עד הסוף המר.

 

בכל עבודה, כדי שלא ליפול כעול על צוואר המשפחה, למד את שפת המקום, התערה בחברה היהודית והישראלית שם ונלחם כל העת באותה מחלה שהתנחלה בגופו ולא חדלה לייסר אותו. ביחד עם ברניס נולד להם בנם – דני לב, שכעת הוא אב לארבעה ילדים וחי בניו יורק.  גבי התגרש מברניס, עבר ליוסטון שבטקסס, שם קיבל עבודה חדשה, שם הקים משפחה חדשה עם לאה. מחלתו הוסיפה להתעצם ולהקשות כל הזמן על חייו.

 

לגבי ולאה נולדה בת, יונית, שלקתה במום בלבה מלידה. יונית נפטרה בגיל שנתיים על שולחן הניתוחים, תוך ניסיון להציל את חייה.

 

ניתוחים, מכאובים ושברון לב היו מנת חלקו של גבי. עבודה קשה שמעולם לא בחל בה, וסֶבֶל מתמשך ממחלתו, על פני למעלה מעשרים שנה. בשנת חייו האחרונה, אימצו גבי ולאה תינוק בן יומו – את אבישי. אז כבר הפכה המחלה את חייו כמעט לבלתי נסבלים.

גבי נפטר בערב ראש שנה ונקבר בבית העלמין שבקיבוץ.

 


                                       
כתב: יובל

חסר רכיב