חסר רכיב

אהובה שחר (הזה)

אהובה שחר (הזה)
-
1924 - 1972
אהובה שחר (הזה)
נולדה: 1924
עלתה לארץ: 1935
נפטרה: 1972

 

אהובה נולדה כבתם הבכורה של זוג צעיר מוורשה. הוריה היו אורתודוכסים אבל ציונים בהשקפת עולמם. היא עלתה ארצה עם הוריה ואחותה הצעירה, שרה, בספטמבר 1935. משפחתה התגוררה בתל-אביב, אהובה עת סיימה את בית הספר התיכון, נרשמה לסמינר למורים "לווינסקי" שם השלימה את לימודי ההוראה.


אהובה הגיעה לתל-יצחק בשנת 1945, כמורה צעירה, במטרה ללמד את ילדי הקיבוץ, שהיו מעטים במספר ולמדו באותה עת בבית הספר שבאבן יהודה.

 

היא התאהבה בקיבוצניק צעיר ונמרץ, בשם לונק גראור, ובנובמבר 1946 התחתנו השניים בתל-אביב.
לזוג נולדו 4 ילדים: ראובן, יצחק, אלי ודבורה.

 

מפעל חייה של אהובה היה בית הספר "וייצמן" בבית יהושע. אהובה הקימה את בית הספר הזה, על בסיסו של בית הספר הקטן שהקימה קודם לכן בתל-יצחק, וזכתה להערכה רבה, בכל הישובים באזור.

 

כמורה ומחנכת נודעה אהובה בידע הרב שרכשה, ובדרישותיה הגבוהות מתלמידיה ומעצמה. היא נחשבה כברת סמכה בתחום החינוך, שעורי ה"דוגמא" שנתנה הפכו מודל לחיקוי. אהובה הייתה גם מנהלתו הראשונה של בית הספר ותפקיד זה מילאה עד כשנה לפני מותה, אז החליטה לעבור ללמד בחטיבת הביניים. יחד עם מילוי תפקיד קשה ותובעני שכזה לא הזניחה אהובה את משפחתה. היא חינכה את ילדיה למופת, והקפידה על הביקור השבועי (ביום ה' בדרך כלל) אצל הוריה בתל אביב, ותמיד כשבידיה פרחים לשמח אותם בהם.


ביום ג' (3.10.72), נפטרה תלמידתה לשעבר, שולה סנדל (לבית וולבק), לאחר הלווייתה שהתקיימה למחרת היום, חשה אהובה ברע. מיד הוּבְלָה לבית החולים. הרופאים לא מצאו דבר מה לא תקין ושחררוה לביתה לעת ערב. במהלך הלילה, שוב חשה ברע, אבל הפעם כבר לא יכלו הרופאים לסייע.

 

בבוקר יום ה' (5.10.72) נפטרה אהובה שחר.


יהי זכרך ברוך ! 

 

אוהבים וזוכרים אותך תמיד  המשפחה .

 

 

חסר רכיב