חסר רכיב

שושנה (שדמי) ישראלי

שושנה (שדמי) ישראלי
-
1920 - 2007
שושנה (שדמי) ישראלי
נולדה: 1920
עלתה לארץ: 1935
נפטרה: 2007


"כשושנה בין החוחים"


נערה צעירה ויפה, כבת 15 שנה, עלתה אימא לישראל מליטא הרחוקה. גדלה במשפחה דתית, אביה היה רב בעיירה. מתוך שבעה ילדים נותרו רק ארבעה. גאוותה תמיד הייתה על ה"ייחוס" שבו זכתה, ללמוד בירושלים, במשק הפועלות אותו ניהלה אשת הנשיא לשעבר- רחל ינאית בן צבי. אחיה- משה שדמי ואשתו, קיבלו אותה ואת אמה כבני בית וטיפלו בהן במסירות רבה.

 

בסיום הלימודים יצאה להכשרה שם פגשה את אבא, צבי, והם התחתנו והגיעו לקיבוץ תל יצחק שזה עתה נבנה. אימא עבדה בגן הירק ובבתי הילדים אך רוב שנותיה עבדה במחסן הבגדים.

 

לפני כשנתיים נודע לנו שאימא עבדה גם במפעל הנשק "במפנה" שהיה בתל יצחק ליד הלולים.

 

הבן הבכור של שושנה וצבי, בנימין, נולד ואחריו נולדו איילה ועופר האחים הצעירים. גדלנו בחינוך המשותף ובילינו הרבה בבית הילדים ובבית נשאר זמן מועט להיות עם ההורים. במשך השנים הגיעו הנכדים ואמא הייתה מחכה להם כל יום אחרי הצהריים עם כוס קפה, עוגות וממתקים. טעם העוגות שלה נישא למרחקים ובעיקר עוגות הפרג משמרים בפורים.


הקשר בין ההורים היה פשוט נפלא ואת אותו יחס הם הורישו גם לדור הבא.

ברבות הימים אבא חלה ואימא טיפלה בו במסירות רבה. כילדה קטנה בבית הילדים, הייתי חולה לעיתים קרובות ובכל פעם שהיו מודיעים על כך לאימא היא הייתה פורצת בבכי. המצב התהפך בשנים האחרונות, כשאימא חלתה במחלות שונות. הקשר שלה עם הסביבה נותק וקשה היה לתקשר איתה. יחד עם זאת, למרות מחלתה, תמיד חייכה לכל אחד, הזמינה כל עובר אורח לעוגה והייתה מאד רגועה ונינוחה.


בשבתות התאספנו כל המשפחה להיות ביחד בקרבתה של אימא.
אימא נפטרה בחג החנוכה- חג האור. "כשושנה בין החוחים" כך נזכור אותך לעולמים.

 

באהבה- בנימין, איה, עופר- וכל בני המשפחה.

חסר רכיב